Misja Kamerun 2015

Dodano: 2015-05-25

Misja Kamerun 2015

Drodzy dobroczyńcy i Ludzie dobrej woli wspomagający misje. 30 czerwca wylatujemy do Kamerunu. Potrzebujemy wsparcia finansowego by dopiąć wszystko na ostatni guzik. Jeśli chcesz i możesz nam pomóc finansowo (bez względu czy masz 10zł/100zl/1000zl, a może mniej lub więcej) poproszę o kontakt prv na FB lub mailem: biuro@mlodzidlakamerunu.pl

Więcej info:
To III wyprawa organizowana w ramach Ogólnopolskiego Projektu Misyjnego Młodzi dla Kamerunu. Za każdym razem zabieram ze sobą 1-2 osoby, by mogły zakosztować pracy misyjnej. Decyzje te potwierdzam na modlitwie i konsultuję z najbliższymi współpracownikami tj. S. Orencją Żak (Bafoussam-Kamerun) oraz ks. Łukaszem Rybińskim (diecezja łomżyńska). Koszt wyjazdu wolontariusze pokrywają w większej części z prywatnych środków. Nie zawsze jednak są w stanie przygotować całą kwotę, dlatego uderzamy z prośbami gdzie się da, by móc partycypować w tych kosztach.

Cele wyjazdu:
1. Spotkanie z odpowiedzialnymi za budowę szkoły w Ndzindong (zaawansowany stopień prac) ustalenie stopnia finansowania i harmonogramu robót.
2. Spotkanie z dyrektorem szkoły w Lafe-Baleng gdzie finansujemy budowę szkolnych toalet i przymieramy się do rozbudowy istniejącej już szkoły.
3. Spotkanie ze społecznością wioski Kengang, gdzie stoi już szkoła którą wybudowaliśmy. Przekazanie upominków dla dzieci, ustalenia dotyczące dalszej pomocy – budowy, remonty, adopcja na odległość (większość dzieci jest objętych adopcją)
4. Zakup i przekazanie motoroweru/motocykla dla Valerego Guy Tchonang – nauczyciela pracującego (także jako wolontariusz) w kilku szkołach, niektórych bardzo oddalonych od Bafoussam.
5. Ustalenia dotyczące przyjazdu młodzieży kameruńskiej na ŚDM Kraków 2016 (organizacja, finanse, formacja, wizy etc.)
6. Zawiązanie wspólnoty i spotkanie organizacyjne w sprawie formacji młodzieży i dorosłych według metodologii i charyzmatu Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła.

Budżet wyjazdu:
Dojazdy w PL i CAM: 1800zł
Bilety samolot (Warszawa-Yaounde): 3x4000zł
Wizy (opłata wizowa +koszt uzyskania) : 3x450zł
Szczepienia: 806 zł
Pobyt w CAM: 2200zł

Łącznie: 17.956 zł

Na dzień 19.05.2015 Brakuje nam: 7.956 zł

Pozdrawiam i liczę na kontakt

Michał Piętosa 
Koordynator Młodzi dla Kamerunu

P. S. 
Ważne info: Wyjazd NIE JEST finansowany ze zbiórek prowadzonych przez wolontariuszy w całej PL podczas rożnych animacji misyjnych.« wstecz
Stań się jednym z nas i wspomagaj nasze działania swoimi pomysłami.
Dzieło nigdy nie jest ważniejsze niż tworzący je ludzie.
Misje, to nasza wspólna odpowiedzialność i mamy na nią pomysł.