Peregrynacja symboli ŚDM w Raciborzu

Dodano: 2015-01-05

Peregrynacja symboli ŚDM w Raciborzu

3 stycznia 2015 r w Raciborzu odbyła się peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży.
 
Krzyż wraz z ikoną przedstawiającą Matkę Bożą zawitał do parafii Matki Bożej. Raciborska grupa M dla K pomogła w przygotowaniach do tego wydarzenia. Podczas krótkiej konferencji ks. Łukasz Knieć koordynator projektu ŚDM w diecezji opolskiej, podzielił się świadectwem dotyczącym akcji Bota Fe. Mówił o zaangażowaniu młodzieży, szczególnie na przełomie ostatnich dni. Podsumowując powiedział, że wraz z tym krzyżem to sam Jezus chodzi po ziemi, a wraz z Nim Jego Matka Maryja – jakby w Jego cieniu, cicha i pokorna mówi “Zróbcie wszystko cokolwiek Wam powie”, zaufajcie Mu i pozwólcie się poprowadzić.
 
To był dla nas wszystkich piękny czas, relacjonuje Sandra Niemiec, animatorka działań M dla K w diecezji opolskiej. Adoracja, wspólna modlitwa, śpiew przy symbolach, które widziało, dotykało i przy których czuwało tylu młodych ludzi. To kolejny raz kiedy mogliśmy sobie przypomnieć, że każdy z nas powołany jest do niesienia Miłości gdziekolwiek się pojawi za Jezusem. Niejednemu z nas uroniła się łza, a serca nasze przepełnione są radością. 
 
Obecnie symbole ŚDM znajdują się w archidiecezji katowickiej. Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w przygotowaniach do ŚDM w swoich diecezjach i parafiach. jeśli ktoś ma pragnienie by włączć się w pracę jako wolontariusz, to warto to rozważyć i już dziś zainteresować się tym tematem. Więcej informacji o perygrynacji krzyża na stronie internetowej ŚDM 


« wstecz
Stań się jednym z nas i wspomagaj nasze działania swoimi pomysłami.
Dzieło nigdy nie jest ważniejsze niż tworzący je ludzie.
Misje, to nasza wspólna odpowiedzialność i mamy na nią pomysł.