Animacja misyjna w Raciborzu

Dodano: 2013-10-31

Animacja misyjna w Raciborzu

27 października 2013 r. na zakończenie Tygodnia Misyjnego w Sanktuarium Matki Bożej w Raciborzu odbyły się animacje misyjne.

Podczas każdej Mszy Św. koordynator projektu Młodzi dla Kamerunu Michał Piętosa i animator misyjny projektu w diecezji opolskiej Sandra Niemiec wspomnieli o wydarzeniu misyjnym pt. „Spotkanie z Afryką”, które miało miejsce w czerwcu b.r. dziękując za piękny czas jaki wtedy przeżyli oraz za wsparcie duchowe i finansowe na rzecz misji. Młodzi głosili również Słowo Boże i dzielili się swoimi doświadczeniami z pobytu w Kamerunie. Opowiadali o swoich przeżyciach w afrykańskiej wiosce Kengang oraz o szkole, która została zbudowana dzięki modlitwie i cegiełkom rozprowadzanym również w parafii MB. Po każdej Mszy Św. można było kupić koszulki, kalendarze i pamiątki z Afryki, z których dochód przeznaczony jest na budowę kolejnej już szkoły w Kamerunie, tym razem w wiosce w Ndzindong.

Tego dnia odbyło się również Nabożeństwo Różańcowe prowadzone przez wolontariuszy z projektu. Przytoczona została opowieść o pewnym chłopcu z Afryki, którego miała okazję poznać s. Marietta – Pallotynka. Następnie przy blasku świec, które symbolizowały kontynenty modlono się za kraje misyjne. Całość zakończyła się modlitwą za wolontariuszy.

 

W całej akcji wzięli udział Młodzi dla Kamerunu z Kargowej, Babimostu, Zielonej Góry i Raciborza. To był czas dzielenia się wiarą, wspólnej modlitwy, zabawy, integracji i pomocy innym, a wszystko to z uśmiechem na twarzy. Dla raciborskiej ekipy radość była tym większa, bo był to dla nich szczególny dzień. Rok temu, w niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, oficjalnie zaczęli działać w projekcie.« wstecz
Stań się jednym z nas i wspomagaj nasze działania swoimi pomysłami.
Dzieło nigdy nie jest ważniejsze niż tworzący je ludzie.
Misje, to nasza wspólna odpowiedzialność i mamy na nią pomysł.