Spotkałem Pana - Racibórz

Dodano: 2013-10-10

Spotkałem Pana - Racibórz

W dniach 27-28 września 2013 r. na terenach Raciborza odbył się XXII Festiwal "Spotkałem Pana", który przybrał wymiar ewangelizacyjny. Jego celem było spotkanie naszego Stwórcy poprzez Eucharystię, modlitwę, muzykę, świadectwa, rozmowę, we wspólnocie.

            Festiwal rozpoczął się w piątkowy wieczór Mszą inauguracyjną w kościele Matki Bożej w trakcie, której powierzyliśmy wszystko to co się będzie na nim działo, wszystkich ludzi, których tam napotkamy, wszystkich szukających i błądzących. Całości przygrywał zespół Przecinek, który następnie poprowadził Wieczór Uwielbienia. Słowa piosenki "... Podnieście głowy, nabierzcie Ducha, jest między nami Bóg, modlitwy tej słucha" były mocno odczuwalne. Kościół, który tworzyli głównie młodzi ludzie, tętnił życiem i radością.

            Następnego dnia od rana rozpoczęła się akcja w kilku miejscach w mieście. W kościele św. Jakuba odbyła się Adoracja przy Najświętszym Sakramencie, którą poprowadziła wspólnota Bene Regesz. Z tego miejsca wyruszali ewangelizatorzy na ulice Raciborza, by dzielić się z innymi swoją wiarą. Na rynku miała miejsce działanie pt. "Dzieci dla Boga". Wystąpiła na nim scholka dziecięca z parafii Matki Bożej w Raciborzu. Rozstrzygnięto na nim również konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych i rozdano nagrody. Natomiast przy wejściu do Parku Roth toczyło się "Uliczne Granie dla Pana" gdzie można było posłuchać pięknego śpiewu zespołu "5 WYRAZ" oraz świadectwa wygłoszonego przez wolontariuszy projektu misyjnego Młodzi dla Kamerunu na temat tego jak spotykają Pana, jak dotyka ich swoją Miłością w życiu codziennym i w działaniach misyjnych.

            O godz. 17:30 przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa Młodzieżowy Chór Bel Canto w rytmach gospel rozpoczął część koncertową festiwalu. Później nastąpił moment na opowieści misyjne. Koordynator projektu Młodzi dla Kamerunu Michał Piętosa opowiedział o wyprawie misyjnej do Kamerunu z tego roku, o działaniach tam podjętych i już tam zaplanowanych na kolejny rok, a także pokazał uczestnikom zdjęcia, które były tam zrobione.  Następnie Sandra Niemiec podzieliła się swoimi wrażeniami z pobytu w Afryce i tym jak Pan ją tam doświadczał. Swoje świadectwo przedstawiła także Małgorzata Wiatr. Zdradziła w jaki sposób projekt zmienił jej życie, jak się w trakcie niego nawróciła.

            W dalszej części programu można było poczęstować się przepysznym ciastem, kawą
i herbatą. Następnie wielbiono Pana śpiewem wraz z zespołem "5 WYRAZ". Całość zakończyła się koncertem zespołu z Rybnika zwanym "Powołani". W trakcie festiwalu istniała także możliwość zakupienia pamiątek z Kamerunu oraz koszulek – cegiełek "Wspieramy misje".

            Ten jesienny, chłodny, ale słoneczny weekend był niesamowitym czasem, w którym dosłownie "spotkaliśmy Pana". Poznaliśmy wielu wartościowych i chętnych do dalszej współpracy ludzi. Doświadczyliśmy wspólnoty. Przeżyliśmy go razem ze swoimi przyjaciółmi, bliskimi, z Nim...Było warto ;)« wstecz
Stań się jednym z nas i wspomagaj nasze działania swoimi pomysłami.
Dzieło nigdy nie jest ważniejsze niż tworzący je ludzie.
Misje, to nasza wspólna odpowiedzialność i mamy na nią pomysł.