Rio w Świebodzinie

Dodano: 2013-08-10

Rio w Świebodzinie

Dnia 27.07.2013 r. pod pomnikiem Chrystusa Króla w Świebodzinie zgromadziło się wielu młodych ludzi pragnących w modlitwie i czuwaniu połączyć się z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Nie mogło tam zabraknąć wolontariuszy ogólnopolskiego projektu misyjnego Młodzi dla Kamerunu.  Stawili się tam w składzie: Sebastian Krajewski (Zielona Góra), Małgorzata Wiatr (Pszczyna) i Sandra Niemiec (Racibórz). Towarzyszyła im czteroosobowa ekipa Sióstr Pallotynek z Centrum Misyjnego w Warszawie.

Imprezę rozpoczął koncert zespołu Vox Cordi z parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Następnie na scenie zaprezentował się zespół Mini Demol z Gorzowa Wlkp. O godzinie 15:00 biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Stefan Regmunt oficjalnie rozpoczął spotkanie. Następnie zespół Siewcy Lednicy śpiewem poprowadził Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W dalszej części programu, koncertowali wspomniani już Siewcy Lednicy. Wśród śpiewów i tańców mijało popołudnie, aż do momentu, kiedy nadszedł czas na „Palące wyzwanie”, podczas którego zgromadzeni na ŚDM w Świebodzinie mieli okazję zapoznać się z wizerunkami młodych męczenników. Młodzież z różnych wspólnot opowiadała o swojej pracy, wspólnych celach i doświadczeniu Pana Boga. Małgosia i Sandra opowiedziały na czym polega działalność projektu Młodzi dla Kamerunu zarówno w Afryce jak i podczas tworzenia zaplecza misyjnego dla misjonarzy w Polsce. Szczególną radością była obecność Sióstr Pallotynek z którymi wolontariusze współpracują w sposób szczególny. Trzeba zaznaczyć, iż Siostry Pallotynki, zarówno te na misjach jak i te obecne w Polsce, pełnią istotną rolę w projekcie Młodzi dla Kamerunu.

Zgodnie z mottem ŚDM: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”, wolontariusze z projektu Młodzi dla Kamerunu udali się na weekendową wyprawę PKP nad morze. Była to okazja do spotkania wielu ciekawych ludzi. Był to czas świadectwa i opowiadań ewangelicznych. Padało wiele pytań. Głównie ze względu na koszulki „Wspieram Misje”– ludzie wypytywali o projekt i z zaciekawieniem słuchali jak poszczególne osoby się w nim znalazły oraz jak dzięki niemu Jezus zmienia ich

M.P.

Na podstawie wspomnień Sandry
Foto. K. Król/ Gość Niedzielny « wstecz
Stań się jednym z nas i wspomagaj nasze działania swoimi pomysłami.
Dzieło nigdy nie jest ważniejsze niż tworzący je ludzie.
Misje, to nasza wspólna odpowiedzialność i mamy na nią pomysł.