Boski Dzień - coś więcej

Dodano: 2013-08-07

Boski Dzień - coś więcej

Dnia 6.lipca 2013 r. zielonogórska, pszczyńska i raciborska grupa Młodych dla Kamerunu zagościła w Krakowie na Festiwalu Wolontariatu pt. „Boski Dzień”. Organizatorem tego wydarzenia był Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu”.

Kluczowym elementem tego wydarzenia była obecność relikwii św. Jana Bosko, które po Mszy Świętej zostały wprowadzone do wioski afrykańskiej, gdzie znajdowała się tzw. Strefa modlitwy.  To piękne móc choć na chwile trwać przy relikwiach kogoś, kto troszczył się o młodych. To właśnie Ksiądz Bosko powiedział: „Wystarczy, że są młodzi, by bardzo ich kochać [...], ale nie wystarczy kochać młodych, trzeba także, by oni wiedzieli, że są kochani i czuli się kochani, a tzn. że nie tylko trzeba ich kochać, ale też trzeba im o tym mówić!”. Te słowa szczególnie mocno pozostały w pamięci naszej ekipy.

Oprócz tego w programie można byłozobaczyć spektakl i pantomimę o duchowości salezjańskiej, a także zatańczyć na zrobionych z płytek chodnikowych „kontynentach” świata. W dalszej kolejności odbyły się koncerty takich zespołów jak: Play & Pray, Łobuzy Jezusa, Soul’n’Voices oraz Małgorzaty Hutek. Były również atrakcje dla dzieci m.in.: malowanie twarzy, nauka akrobacji oraz tworzenie Boskiego Graffiti, w których nasi wolontariusze brali czynny udział.

Wielkie zainteresowanie wzbudził Festiwal Wolontariatu, w którym można było porozmawiać z wolontariuszami, działającymi w różnych fundacjach i stowarzyszeniach. Również oni wymieniali się doświadczeniami, spostrzeżeniami i pomysłami. Oprócz powyższych atrakcji uczestnicy mieli możliwość obejrzenia prezentacji oraz filmu, przygotowanych przez raciborskie wolontariuszki – Julię Miczek i Krysię Woźniak, dotyczące działalności projektu Młodzi dla Kamerunu i wydarzenia misyjnego pt. „Spotkanie z Afryką”. W tym czasie Sebastian Krajewski, Grzegorz Sawczuk i Aleksander Ficek rozdawali na naszym afrykańskim stoisku ulotki, cukierki, a także płyty o świętym Pallotim, zachęcając przy tym do udziału w naszym projekcie. Następnie animatorki  Małgorzata Wiatr oraz  Sandra Niemiec opowiedziały świadectwo o tym, co wnosi w ich życie bycie w projekcie misyjnym.

Święto MISJI i WOLONTARIATÓW, było czasem bogatym w łaski. Czasem kiedy w jedności z wszystkimi wolontariuszami można było trwać na modlitwie, zabawie i na przeżywaniu tego, co dla nas ważne. Idealnym umocnieniem dla tych, którzy kilka dni później wylatywali do Kamerunu, jak i dla tych, którzy pozostali w Polsce i działali dalej tutaj, bo nie ważne gdzie jesteśmy,  misjonarzami możemy być wszędzie.

Chwała Panu! 

 

Sandra Niemiec
Animator diecezji opolskiej« wstecz
Stań się jednym z nas i wspomagaj nasze działania swoimi pomysłami.
Dzieło nigdy nie jest ważniejsze niż tworzący je ludzie.
Misje, to nasza wspólna odpowiedzialność i mamy na nią pomysł.