Wyprawa Kamerun 2013

Dodano: 2013-07-17

Wyprawa Kamerun 2013

Wczesnym rankiem 8 lipca rozpoczęliśmy naszą drugą wyprawę do Kamerunu. Ks. Łukasz przyleciał z Warszawy do Berlina samolotem, natomiast my wraz z Sandrą przyjechaliśmy z Zielonej Góry samochodem. Podróż rozpoczęliśmy od 7 godzinnego oczekiwania na nowy samolot z Istambułu, gdyż w tym, którym mieliśmy lecieć, doszło do przykrego zdarzenia, mianowicie jeden z pasażerów zmarł na pokładzie. Kiedy dotarliśmy na lotnisko w Istambule, było już za późno na lot do Kamerunu. Mieliśmy do wyboru dwie opcje, albo czekać dwa dni, albo lecieć z przesiadką w Paryżu następnego dnia(jak by nie było na około). Wybraliśmy tę drugą opcję i dzięki temu nazajutrz, czyli 9 lipca w godzinach wieczornych wylądowaliśmy w Yaounde stolicy Kamerunu. Dzień później, 10 lipca pokonując ok 310 km, dotarliśmy do Bafoussam gdzie pracują i mieszkają Siostry Pallotynki. Tak rozpoczął się kameruński etap naszej podróży.


Na bieżąco informujemy o tym, co u nas zamieszczając notatki, zdjęcia oraz krótkie filmiki na naszej stronie na Facebooku (www.facebook.com/wolontariatmisyjny.zg).


Po powrocie opracujemy i wydamy DVD zawierającą materiał z obu wypraw. Będzie to cegiełka wspierająca budowę szkoły w Kengang oraz szkoły w Ndzindong, której remontu mamy zamiar się podjąć.


Wkrótce dalsze wieści z Kamerunu.


Michał Piętosa
Koordynator projektu« wstecz
Stań się jednym z nas i wspomagaj nasze działania swoimi pomysłami.
Dzieło nigdy nie jest ważniejsze niż tworzący je ludzie.
Misje, to nasza wspólna odpowiedzialność i mamy na nią pomysł.