Spotkanie z Afryką za nami!

Dodano: 2013-06-12

Spotkanie z Afryką za nami!

W niedzielę 9 czerwca w kościele Matki Bożej w Raciborzu w ramach ogólnopolskiego projektu misyjnego Młodzi dla Kamerunu odbyło się wydarzenie misyjne pt. Spotkanie z Afryką.  Zostało ono zorganizowane przez raciborską i zielonogórską ekipę wolontariuszy oraz młodzież z tejże parafii. Celem było „zakosztowanie Afryki”, uświadomienie jak ważne są misje i pomoc naszym braciom, w tymże wypadku tym z Czarnego Lądu. Stąd też całej imprezie towarzyszyła zbiórka pieniędzy na budowę szkoły w wiosce Kengang w Kamerunie.

Na tą okazję przygotowano różnego rodzaju atrakcje m.in. wioskę misyjną, w której dzieci mogły się pobawić, zrobić sobie afrykańskie maski, pomalować swoje twarze i nauczyć się grać na bębenkach. Można było również skosztować pysznego ciasta i napić się kawy czy yerba matte. Uwagę odwiedzających przykuła również wystawa fotograficzna o tematyce misyjnej, w tym również z przebiegu pracy przy budowie szkoły oraz afrykańska chatka pełna różnych przedmiotów przywiezionych z Afryki. Ponadto odbył się również kiermasz, na którym można było w ramach cegiełki zakupić koszulkę z napisem „Wspieram misje” pochodzącą z projektu Młodzi dla Kamerunu. Można się było zaopatrzyć także w książki od sióstr Pallotynek i  siostry Dolores, a także misie i bransoletki stworzone przez młodzież. Oprócz tego podczas każdej Mszy Św. animator misyjny diecezji opolskiej Sandra Niemiec opowiadała o założeniach projektu, o doświadczeniach z nim związanych i o tym jak wpływa on na życie jej i jej przyjaciół wolontariuszy.

Główna część Spotkania rozpoczęła się o godz. 15:00 wspólną modlitwą. Została uatrakcyjniona radosnym śpiewem Scholki Dziecięcej z parafii Matki Bożej w Raciborzu, gospelowym, afrykańskim brzmieniem Młodzieżowego Chóru Bel Canto oraz muzyką pełną uwielbienia zespołu Play&Pray. Oprócz tego można było również zaczerpnąć ducha misji i posłuchać niezwykłych opowieści misjonarek s. Dolores i s. Marioli. Natomiast podczas wieczornej Mszy Św. koordynator projektu Młodzi dla Kamerunu Michał Piętosa podzielił się swoim świadectwem wiary i doświadczeniem misyjnym. Zwieńczeniem tego rodzinnego, ciepłego – iście afrykańskiego spotkania było Nabożeństwo Uwielbienia, które poprowadził zespół Przecinek.

To był naprawdę piękny czas. Na każdym kroku było tyle Pana. W każdym geście, rozmowie, uśmiechu, w ludzkiej otwartości, w dłoniach chętnych i gotowych do pomocy i we wspólnej modlitwie. Nawet pogoda choć na ten jeden dzień była słoneczna. On działał i w niejednym sercu pozostawił swój ślad. Chwała Panu za to, bo to Jego dzieło

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Ks. Jacka Olewicza, S. Diany i S. Joanny ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej oraz S. Miry SSpS oraz ks. Adama Rogalskiego.


Młodzi dla Kamerunu
Diecezja opolska« wstecz
Stań się jednym z nas i wspomagaj nasze działania swoimi pomysłami.
Dzieło nigdy nie jest ważniejsze niż tworzący je ludzie.
Misje, to nasza wspólna odpowiedzialność i mamy na nią pomysł.