Czuwanie w Raciborzu

Dodano: 2013-04-17

Czuwanie w Raciborzu

Wierzę Chrystusowi... "Młodzi dla Kamerunu" taki tytuł miało czuwanie dla młodzieży, które odbyło się 13 kwietnia w Klasztorze Annuntiata Sióstr Służebnic Ducha Świętego w Raciborzu. 

Spotkanie miało swój akcent misyjny z uwagi na liczną kilkunastoosobową załogę Młodych dla Kamerunu. Ekipę z Raciborza dzielnie wspierali Zielonogórzanie. Po krótkiej modlitwie konferencję wygłosił Michał Piętosa, koordynator MłdK. Konferencja była krótkim świadectwem wiary oraz wezwaniem do ewangelizacji, będącą zadaniem każdego z nas. Michał podzielił się także kilkoma wspomnieniami ze swoich wyjazdów misyjnych  do Kamerunu oraz przebiegiem prac dotyczących kolejnego, który jest planowany na lipiec br.

Następnie nastąpiło spotkanie z głównym gościem wieczoru – Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Mieliśmy 2,5 h by adorować Ukochanego. Czuwanie w trakcie adoracji prowadziła młodzież wraz z siostrami oraz zespół „Piąty Wyraz”.

Szczytem czuwania byłą wspólna Eucharystia celebrowana przez ks. Mariusza i ks. Jacka, którzy w oryginalny i bardzo obrazowy sposób przepowiadali nam Ewangelię.

W drodze powrotnej ekipa z Zielonej Góry zatrzymała się u Jezuitów we Wrocławiu, gdzie gościł nas O. Norbert.  

Poniżej kilka zdjęć z tego obfitującego w dary Ducha Świętego weekendu

Foto: Tomek Brzeski« wstecz
Stań się jednym z nas i wspomagaj nasze działania swoimi pomysłami.
Dzieło nigdy nie jest ważniejsze niż tworzący je ludzie.
Misje, to nasza wspólna odpowiedzialność i mamy na nią pomysł.