Podsumowania spotkania animatorów diecezjalnych

Dodano: 2013-03-14

Podsumowania spotkania animatorów diecezjalnych

 

Kilka słów podsumowania ze spotkania diecezjalnych animatorów  misyjnych projektu „Młodzi dla Kamerunu”. W spotkaniu uczestniczyło 15 os. Nie wszyscy dojechali, ale tak bywa gdy chodzi o skorelowanie przyjazdu ludzi z kilku różnych stron kraju w jednym miejscu i o jednym czasie.

Spotkanie było naszym wspólnym świętowaniem i czasem modlitwy. W tym czasie przebywały z nami S. Franciszka i S. Maria. Podsumowaliśmy pracę w diecezjach, dzieliliśmy się wrażeniami, trudami ale i pozytywnymi rzeczami jakie wiążą się z rozprowadzaniem kalendarzy misyjnych oraz animacjami misyjnymi. Poszukiwaliśmy także nowych metod pozyskiwania pieniędzy by projekt mógł rozwijać się nadal po rozprowadzeniu kalendarzy.

Kilka słów podsumowania:

 1. Przekazaliśmy 10.400 zł na pokrycie kosztów związanych z budową dachu szkoły w wiosce Kengang. Budowa postępuje, co można oglądać na zdjęciach (odsyłam do facebooka). Pieniądze są już na miejscu, przekazaliśmy je przez misjonarzy, którzy wylatywali dzień przed naszym spotkaniem do Kamerunu. Zbieranie trwa nadal mamy nadzieję że przekażemy przynajmniej jeszcze raz tyle.
   
 2. W tym roku ekipa misyjna liczy trzy osoby. Ks. Łukasz, który miał jechać w zeszłym roku, ale z powodów służbowych musiał odwołać wylot. Sandra, która podobnie jak Karolina w ubiegłym roku, ma możliwość poznać ludzi, których wspiera projekt oraz zobaczyć jak wygląda praca na misjach. Rozeznaliśmy na modlitwie, że co roku będziemy zabierać kogoś by mógł dosłownie „posmakować” misji , by jego zapał w pracy misyjnej nabrał nowego wymiaru.
   
 3. W kolejną edycję projektu będziemy chcieli zaangażować lekarzy. Już kilku chętnych zagłosiło swoją gotowość do wyjazdu. To będziemy weryfikować na modlitwie oraz na miejscu w Kamerunie (w więzieniu gdzie pracuje S. Orencja).
   
 4. Przed nami kilka pomysłów do zrealizowania. Na etapie projektowania i zamawiania są koszulki misyjne. Będą to białe koszulki, których projekt przedstawimy na FB. W niedługiej przyszłości chcielibyśmy wydać ilustrowaną książkę, którą w części zrobimy cegiełkami na rzecz misji. Wielkie plany, ale cóż – trzeba zacząć, pracować, a Bóg dopełni dzieła.
   
 5. Na bilety wydaliśmy łącznie 10.440 zł. Tu ważna uwaga. Pieniądze na bilety NIE POCHODZĄ ze sprzedaży kalendarzy. Są w całości pokrywane przez prywatnych sponsorów. Brakuje nam jeszcze paru groszy na wizy i szczepienia, ale wierzymy, że Pan Bóg się o nas zatroszczy.

Mam nadzieję, że na kolejnym spotkaniu zobaczymy się większą ekipą. Biorąc poważnie prośbę Papieża Franciszka by modlić się jeden za drugiego pozostawiam projekt naszej wspólnej modlitwie. Pamiętaj, jesteś częścią tego dzieła.  

 

W imieniu ekipy MdK

Michał Piętosa - koordynator« wstecz
Stań się jednym z nas i wspomagaj nasze działania swoimi pomysłami.
Dzieło nigdy nie jest ważniejsze niż tworzący je ludzie.
Misje, to nasza wspólna odpowiedzialność i mamy na nią pomysł.