Podsumowanie projektu w Radiu Maryja

Dodano: 2012-10-25

Podsumowanie projektu w Radiu Maryja

Jest takie powiedzenie, żeby nie lekceważyć skromnych początków. Tak było w przypadku projektu, który nazwaliśmy „Młodzi Polacy młodym w Kamerunie”.

Zaczęło się od telefonu S. Orencji Żak SAC z Kamerunu i prośby o pomoc. Skończyło na projekcie w który zaangażowało się wiele osób z całej Polski a setki ludzi go wsparło. To nie był nasz zamysł, byliśmy jedynie otwarci na to co Pan Bóg nam przekazywał i ufaliśmy Mu, choć nie było to łatwe.

Oprócz różnych zbiórek i wysyłania paczek, projekt zakładał wyjazd dwojga wolontariuszy do Kamerunu. Wraz z koleżanką Karoliną Orzoł, która podobnie jak ja pracuje jako katechetka, wyjechaliśmy z początkiem lipca aby spędzić niemal miesiąc na misjach w Afryce. Naszym celem było zakupienie sprzętu dla chóru młodzieżowego im. św. Jana Chrzciciela z parafii w Bafoussam. Po przylocie do Yaounde, stolicy Kamerunu, zapoznaliśmy się z cenami i jakością sprzętu i zaplanowaliśmy zakupy. Decyzje podejmowaliśmy wraz z S. Orencją Żak, misjonarką ze zgromadzenia Sióstr Pallotynek. Zakupiony sprzęt przewieźliśmy 300 km na północ od stolicy i przekazaliśmy go młodzieży. To był cel strategiczny. Po to zbieraliśmy pieniądze, rozprowadzaliśmy wcześniej wykonane kalendarze misyjne i pozyskiwaliśmy sponsorów. Polska młodzież stanęła na wysokości zadania. Swój wkład w realizację projektu miała młodzież w każdym wieku.

 

Cały tekst na stronie Radia Maryja - link poniżej: 

http://www.radiomaryja.pl/kosciol/mlodzi-polacy-mlodym-w-kamerunie/« wstecz
Stań się jednym z nas i wspomagaj nasze działania swoimi pomysłami.
Dzieło nigdy nie jest ważniejsze niż tworzący je ludzie.
Misje, to nasza wspólna odpowiedzialność i mamy na nią pomysł.