Nowa szkoła w Kengang

Dodano: 2013-08-05

Nowa szkoła w Kengang

Jednym z głównych punktów naszej wyprawy misyjnej w Kamerunie była wizyta w wiosce Kengang  dnia 11.lipca 2013 r. Ludzie przywitali nas z ogromną radością i serdecznością. Dzieci  przytulały się do nas ledwo wyszliśmy z samochodu. Później dorośli przygotowali dla nas przemowy, podarunki, śpiew, a nawet tańce. To było tak wzruszające, że aż  łza się w oku zakręciła.

Na miejscu przekazaliśmy dzieciom prezenty od adopcyjnych rodziców, a także poczęstowaliśmy polskimi słodyczami. Szkoła otrzymała piłkę do gry w nogę i z tej okazji rozegrał się krótki mecz między dziećmi, a naszym koordynatorem. Było przy tym wiele zabawy i śmiechu.

Bardzo ważnym aspektem naszych odwiedzin w tych stronach był również fakt, że mogliśmy na żywo zobaczyć jak przebiega praca przy budowie szkoły, którą wspomagamy. To wspaniałe uczucie stać w miejscu, które budowane jest przez każdego z nas pośrednio lub bezpośrednio. Pomyśleć, że wielu z Was, włożyło tutaj swoją cegiełkę. Póki co widać mur i dach, ale przy odrobinie wsparcia dobrych ludzi i Pana Boga wkrótce wyrośnie tu nasze wspólne dzieło. Obecnie trwają prace nad tynkowaniem szkoły. W dalszej kolejności chcemy zająć się ławkami szkolnymi. Potrzeba  na to jakieś 1.000,00 Euro. Wierzymy, że uda się dokończyć szkołę i że dzieci będą mogły się w niej uczyć w normalnych warunkach.

To był piękny czas. Wszystko było tak „żywe”, radosne i przy tym ciepłe. Wyczuliśmy ogromną wdzięczność od ludzi z tej wioski za możliwość współpracy  i doświadczyliśmy wiele miłości z ich strony. 

 

Sandra Niemiec 
Członek wyprawy Kamerun 2013
Animator diecezji opolskiej« wstecz
Stań się jednym z nas i wspomagaj nasze działania swoimi pomysłami.
Dzieło nigdy nie jest ważniejsze niż tworzący je ludzie.
Misje, to nasza wspólna odpowiedzialność i mamy na nią pomysł.