Polska młodzież buduje szkołę w Kamerunie

Dodano: 2013-03-10

Polska młodzież buduje szkołę w Kamerunie

Obecnie działania misyjne w ramach projektu są prowadzone w czternastu diecezjach w Polsce. Piętnastka wolontariuszy przybyła do Warszawy by razem modlić się w intencji misji oraz podsumować swoje prace.

Spotkanie miało na celu nie tylko podsumowanie działań w konkretnych diecezjach, ale przede wszystkim wspólną modlitwę. Wolontariusze na codzień mieszkają setki kilometrów od siebie, dlatego spotkanie to było dobrą okazją do wspólnego świętowania. Podczas spotkania członkowie projektu dzielili się swoimi doświadczeniami pracy na rzecz misji oraz trudnościami jakie z nich wynikają.

Dzień przed spotkaniem wolontariusze przekazali na ręce S. Mariety SAC wylatującej do Kamerunu 10400zł. Tyle udało się zebrać na rzecz budowy szkoły. Kwota ta zostanie przeznaczona na budowę dachu.

Cały czas trwa zbiórka pieniędzy na kolejne etapy pracy przy budowie szkoły. Już w lipcu trójka wolontariuszy wyleci do Kamerunu gdzie przekaże pozostałe dary.

Obecnie wolontariusze przygotowują koszulki misyjne, które będą rozprowadzane jako cegiełki. W planach jest także wydanie kolejnego kalendarza misyjnego na 2014 rok oraz książki ze wspomnieniami z misji.

Projekt wciąż się rozwija, z roku na rok dołączają do niego kolejne młode osoby, które za pośrednictwem techniki próbują dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Członkowie projektu swoim doświadczeniem misji dzielą się również podczas konferencji organizowanych w szkołach.

 

Więcej o spotkaniu można przeczytać także na stronie Radia Maryja: http://www.radiomaryja.pl/kosciol/polska-mlodziez-buduje-szkole-w-kamerunie/« wstecz
Stań się jednym z nas i wspomagaj nasze działania swoimi pomysłami.
Dzieło nigdy nie jest ważniejsze niż tworzący je ludzie.
Misje, to nasza wspólna odpowiedzialność i mamy na nią pomysł.